Без особени проблеми България победи Кипър с 88:55 в предварителна баскетболна квалификация за Евро 2025.

В Самоков хората на Росен Барчовски не оставиха съмнение в превъзходството си, като след първата четвърт доминираха сериозно, а Александър Везенков реализира 24 точки.

Българският тим не започна особено концентрирано и след няколко грешки гостите поведоха с 8:4 в първите минути. Домакините се стегнаха и след края на периода вече водеха с 19:15, като Дейвид Кравиш имаше 9 точки и 3 борби.

Във втората четвърт нещата си дойдоха на мястото и българският тим не остави съмнение в превъзходството си, като дръпна на почивката с 48:30, като Александър Везенков натрупа 17 точки.

След почивката ситуацията не се промени, като националите продължиха да увеличават разликата и в крайна сметка да постигнат очаквана победа. Везенков реализира 8 от 15 стрелби, макар и да остана без тройка. 11 точки добави Кравиш, като единствено Димитър Димитров не успя да вкара за победителите. В неделя българите ще приемат и Румъния.